IX NIEDZIELA ZWYKŁA  02.06.2024

  • Post category:Ogłoszenia

Dziś po rannej mszy zmiana tajemnic różańcowych.

Trwa oktawa Bożego Ciała. Dziś procesja po mszy o 9.30. W tygodniu procesje po rannych mszach o 7 oraz po 18 do czwartku. Na mszy o 18 we czwartek na zakończenie oktawy tradycyjne błogosławieństwo dzieci i wianków.

W piątek I miesiąca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.  Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu post.

Spowiadać będziemy przed wszystkimi mszami w czasie oktawy rano i po południu. W kaplicy spowiedź od 16.15 a msza o 17.

Odwiedzimy chorych po ich wcześniejszym zgłoszeniu w zakrystii czy kancelarii. / ks. wikariusz odwiedzi swój rejon w sobotę /.

W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi. Msze rano i o 18. W sobotę I miesiąca oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi.

W przyszłą niedzielę na mszy o 11 o. Stanisław Słaby pracujący w USA będzie przeżywał swój Jubileusz 25 – lecia kapłaństwa. Modlitwą ogarniamy naszego czcigodnego rodaka.

W tym tygodniu gościliśmy pracowników IPN z Krakowa, którzy podjęli kwerendę nad przygotowaniem naszej tablicy upamiętniającej ofiary II wojny światowej. Korzystali z naszych ksiąg metrykalnych oraz zmarłych identyfikując te osoby, które znajdą miejsce na tej tablicy. Prace są zaawansowane z nadzieją, że we wrześniu będzie możliwe jej poświęcenie jak i wtedy całego „ Skweru Niepodległości’.

Również w naszej świątyni gościli potencjalni wykonawcy renowacji witraży. Przystąpią oni do przetargu, który już jest ogłoszony na stronie Gminy i naszej parafii. Do 3 tygodni będzie podpisana umowa z jedną z tych firm na wykonanie dzieła.

Serdecznie dziękujemy licznie zgromadzonym uczestnikom czwartkowej procesji Bożego Ciała. Dziękujemy rodzinom  na ręce pani Pauliny Ciemięga za perfekcyjną organizację zbudowania pięknych ołtarzy; za  kwiaty ; nowe banery zakupione na tę okoliczność. Dziękujemy panu Stanisławowi Janiszowi z Nawojowej za użyczenie nam już wiele razy nagłośnienia na tę i inne nasze parafialne  uroczystości.

Licznie też zgromadzili się uczestnicy wtorkowej majówki przy kapliczce na ścieżkach w Małej Żeleźnikowej. ! Bóg zapłać.

W przyszłą niedzielę po mszach świętych zbiórka do puszek na Uniwersytet JP II w Krakowie i Tarnowie.

Msze gregoriańskie z zamówionych na pogrzebie za śp. Stefanię Michalik  odprawi ks. Grzegorz Legutko od 21 czerwca; o. Stanisław Lelito na Białorusi od 3 czerwca.

Komunikat dla rodziców których dzieci we wrześniu rozpoczną przygotowanie do I komunii świętej.  

    „V Synod Diecezji Tarnowskiej przypomina nam, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i przyjęcie jej powinno dokonywać się w parafii zamieszkania, a nie w parafii na terenie której znajduje się szkoła, do której uczęszcza dziecko. Daje to bowiem możliwość głębszego zintegrowania się ze swoją wspólnotą parafialną, w której prowadzone jest przygotowanie dzieci i rodziców podczas przeznaczonych dla nich spotkań i nabożeństw. W związku z tym prosimy rodziców dzieci, które w przyszłym roku będą chciały przyjąć Pierwszą Komunię Świętą, o zgłoszenie się do swojej kancelarii parafialnej i zapisanie swojego dziecka na listę kandydatów. Zapisy będą trwały do końca czerwca”.

        ZAPOWIEDZI

Przemysław Wróbel zam. Rytro oraz Olga Sajdak zam. Myślec

Bełbot Miłosz zam. Jaworzno oraz Marczyk Katarzyna zam. Myślec

Janisz Paweł zam. Nawojowa oraz Natalia Pierzchała zam. Żeleźnikowa Wielka

Potoczek Krzysztof zam. Żeleźnikowa Wielka oraz Mężyk Natalia zam. Nowy Sącz

Jubileusz XXV – lecia kanonizacji bł. Kingi i Diecezjalne Święto Rodziny   „Święci żyją świętymi”                                                                                                            

Drogie Rodziny, serdecznie zapraszamy Was na wspólne przeżywanie Jubileuszu XXV – lecia kanonizacji bł. Kingi oraz Diecezjalnego Święta Rodziny. Msza Święta 16 czerwca 1999 roku podczas której papież Jan Paweł II kanonizował bł. Kingę, była dla uczestniczących w tej uroczystości głębokim wydarzeniem duchowym, które wywarło wpływ na naszą diecezję, zainicjowało wiele ewangelizacyjnych dzieł oraz jeszcze bardziej umocniło postać św. Kingi jako patronki samorządowców. „Święci nie przemijają. Święci żyją świętymi i pragną świętości” – takie przesłanie skierował do nas św. Jan Paweł II podczas tej Eucharystii 25 lat temu. Świętując srebrny jubileusz tego wydarzenia, pragniemy powrócić do tych słów i z odnowioną gorliwością odczytać dzisiaj ich znaczenie, aby ciągle diecezja tarnowska była „ziemią świętych i błogosławionych”, aby nieustanie Kościół w Tarnowie stawał się, zgodnie z hasłem V Synodu Diecezji Tarnowskiej, na „wzór Chrystusa”.  Uroczystości rocznicowe rozpoczniemy przy Ołtarzu Papieskim już 15 czerwca wieczorem. O godz. 19.00 rozpocznie się Oratorium o św. Kindze. Koncert ten jest ukazaniem w niezwykle pięknej artystycznie formie, duchowego i historycznego rysu postaci św. Kingi, patronki Sądecczyzny. Dzieło to jest także wyrażeniem wdzięczności za jej opiekę nad miastem, rejonem oraz całą naszą diecezją. Oratorium zakończy się Apelem Jasnogórskim, który poprowadzi Biskup Tarnowski Andrzej Jeż.  Centralnym wydarzeniem Jubileuszu będzie Msza Święta sprawowana na Ołtarzu Papieskim 16 czerwca o godz. 11.00 pod przewodnictwem kardynała Stanisława Dziwisza. Będzie to jednocześnie doroczne Diecezjalne Święto Rodziny. Po Eucharystii zapraszamy wszystkich na piknik rodzinny organizowany przez Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania w Starym Sączu im. św. Jana Pawła II. Będą liczne atrakcje dla całych rodzin, dobra kuchnia oraz muzyka przyjemna dla ucha i ducha.  Na zakończenie dnia, na godz. 20.00 Gmina Stary Sącz zaprasza na koncert Zespołu Golec u Orkiestra.  W ramach Diecezjalnego Święta Rodziny, 16 czerwca będzie także celebrowana Msza Święta w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu dla małżeństw starających się o dar potomstwa. Serdecznie zapraszamy na nią głównie młode małżeństwa, te które już cieszą się potomstwem i ciągle są otwarte na dar życia, te które z różnych przyczyn przeżywają trudności w spełnieniu się tego daru a także rodziców i teściów, aby zawierzyć Bogu, przez wstawiennictwo Maryi tę intencję. Św. Kingo, św. Janie Pawle II, módlcie się za nami.