X NIEDZIELA ZWYKŁA  09-06-2024

  • Post category:Ogłoszenia

Dziś na mszy o 11 o. Stanisław Słaby pracujący w USA będzie przeżywał swój Jubileusz    25 – lecia kapłaństwa. Modlitwą ogarniamy naszego czcigodnego jubilata.

Bóg zapłać za ofiary dziś składane na Uniwersytet św. Jana Pawła II do puszek.

W tygodniu po rannej mszy świętej litania do Serca Pana Jezusa.  

We wtorek dzieci pierwszo-komunijne z całej parafii wraz z rodzicami udadzą się w pielgrzymce dziękczynnej do Łagiewnik. W tym dniu w liturgii wspominamy św. Barnabę Apostoła.

W środę nowenna do MBNP na którą zapraszamy młodzież z klas VII z rodzicami ze szkoły w Wielkiej i Małej Żeleźnikowej. Po mszy świętej ich egzamin przed bierzmowaniem w sali na plebani. Pół godziny wcześniej adoracja w ciszy.

We czwartek w liturgii wspominamy św. Antoniego  z Padwy.

We czwartek Szkoła Podstawowa w Żeleźnikowej Małej zaprasza rodziców na wspólne świętowanie Dnia Mamy i Taty w kaplicy o godzinie 16:00 .

W piątek spotkanie młodzieży: na Małej po Mszy świętej o godzinie 17:00, na Wielkiej o godzinie 19:00.

 W sobotę spotkanie ministrantów i lektorów o godzinie 10:00.

Drodzy Diecezjanie!                                                                                                                      

 „Święci nie przemijają. Święci żyją świętymi i pragną świętości” – słowa te skierował do nas św. Jan Paweł II w Starym Sączu podczas kanonizacji bł. Kingi w dniu 16 czerwca 1999 roku. Odczytując w duchu wiary to przesłanie sprzed 25 lat, odkrywamy jego aktualność w realiach życia współczesnego Kościoła. Nasza osobista świętość ma moc budowania Kościoła „na wzór Chrystusa” i inspirowania innych do podążania podobną drogą. Jako wspólnota diecezjalna pragniemy odnowić w sobie głębokie pragnienie świętości poprzez świętowanie w Starym Sączu w dniu 16 czerwca br. 25-lecia kanonizacji bł. Kingi oraz przeżywanie Diecezjalnego Święta Rodziny. Mszy Świętej o godz. 11.00, transmitowanej przez diecezjalne Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz, przewodniczył będzie świadek świętości Jana Pawła II, kardynał Stanisław Dziwisz. Zapraszam do licznego udziału w tej dziękczynnej Eucharystii na starosądeckich błoniach. Niech nasza obecność będzie wyrazem wdzięczności za dar kanonizacji Matki Kingi oraz pamięci o św. Janie Pawle II, którego nauczanie pragniemy stale podejmować. Wprowadzeniem do świętowania jubileuszu kanonizacji będzie Oratorium o Świętej Kindze, które zostanie wykonane w sobotę wieczorem o godz. 19.00 przy Ołtarzu Papieskim. Zwieńczeniem sobotniego wieczoru będzie Apel Jasnogórski o godz. 21.00.                        

 Zapraszam Was serdecznie, drodzy Diecezjanie, do udziału całymi rodzinami w tych wydarzeniach.   Święta Kingo i Święty Janie Pawle II – módlcie się za nami!                                                    

   † Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI                                                                                   

Na zakończenie dnia o godz. 20.00  koncert Zespołu Golec u Orkiestra

Komunikat dla rodziców których dzieci we wrześniu rozpoczną przygotowanie do I komunii świętej.

 „V Synod Diecezji Tarnowskiej przypomina nam, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i przyjęcie jej powinno dokonywać się w parafii zamieszkania, a nie  w parafii na terenie której znajduje się szkoła, do której uczęszcza dziecko. Daje to bowiem możliwość głębszego zintegrowania się ze swoją wspólnotą parafialną, w której prowadzone jest przygotowanie dzieci i rodziców podczas przeznaczonych dla nich spotkań i nabożeństw. W związku z tym prosimy rodziców dzieci, które w przyszłym roku będą chciały przyjąć Pierwszą Komunię Świętą, o zgłoszenie się do swojej kancelarii parafialnej    i zapisanie swojego dziecka na listę kandydatów. Zapisy będą trwały do końca czerwca”.