IV Niedziela Wielkiego Postu 10.03.2024

  • Post category:Ogłoszenia

Dziś o 14 Gorzkie Żale w kaplicy; w kościele o 16. Potem msza święta.

W środę nowenna do MBNP o 17; pół godziny wcześniej adoracja w ciszy. Szczególnie zapraszamy dzieci I komunijne z rodzicami po czym katecheza w domu parafialnym.

W piątek Droga Krzyżowa na Majdan. Msza święta o 16.30 po czym wyruszymy spod kościoła. Proszę zabrać latarki; kamizelki odblaskowe. Będzie to bowiem już zapadał zmrok. W kaplicy droga krzyżowa o 16.  

W sobotę o godz. 17 rozpoczynamy nasze wielkopostne rekolekcje. Poprowadzi je nasz rodak ks. dr Maksymilian Lelito nasz rodak. Już dziś dziękuję za podjęcie tego rekolekcyjnego trudu. Program na tablicy ogłoszeń oraz na stronie naszej parafii. Można też zabrać program po mszach za tydzień.

Także od soboty będzie można zobaczyć w naszym kościele wystawę o rodzinie Błogosławionych Ulmów. Dziękuje panu sołtysowi Tadeuszowi Majewskiemu za podjęte kwestie organizacyjne.

W czerwcu minie 25 lat kiedy Św. Jan Paweł II był w Starym Sączu. To wydarzenie jest upamiętnione na mozaice naszej świątyni, którą widzimy na naszym kościele. Wtedy dał nam nasz Wielki rodak pamiętną lekcje z geografii wspominając swoje doświadczenia z górami Beskidu Sądeckiego, które tak były mu bliskie. Idąc tą myślą warto może przywołać miejsca, które stają się nam bliskie a związane z Żołnierzami Niezłomnymi. Hala Łabowska gdzie mieli swój obóz. Tam Stanisław Pióro pochodzący z niedalekiej Popardowej z kapelanem o. Władysławem Gurgaczem przewodzili „ Żandarmerii”. Tam co roku grupa młodzieży z naszej parafii w I sobotę września właśnie stąd wyjeżdża tam rowerami. Wśród nich są na tablicy upamiętnieni nasi rodacy i też tak wielu, którzy ich wspierali ponosząc ogromną ofiarę wieloletniego więzienia i tortur. Na naszym cmentarzu 300 metrów od kościoła większość z nich spoczywa. Jest i na naszym cmentarzu grób rodziny Mizgałów, która zabita została przez sowieckich sołdatów. Tu na tablicy Franciszek, który stracił najbliższą rodzinę.  W naszej wiosce jest ulica ojca Władysława Gurgacza. Spichlerz na posesji rodziny Buczków, która ukrywała niezłomnych. Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom i parafianom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością i wspólną modlitwą przy odsłonięciu tablicy na naszym pomniku poświęconej „ Żołnierzom Niezłomnym.”

Dziękuję ks. Januszowi Michalikowi za poświęcenie tablicy. Wielu z nich mieszkało na terenie  dziś jego parafii. Państwu posłom RP : Arkadiuszowi Mularczykowi i Patrykowi Wichrowi.  Prezesowi IPN w Krakowie p. Filipowi Musiałowi za wiele publikacji o ks. Władysławie Gurgaczu i Żandarmerii. Za koordynowanie prac przy pomniku i za ogrom prac związanych z powstaniem tablic przedstawicielom IPN panu dr Maciejowi Korkuciowi i panu Januszowi Rybie .Panu wójtowi z Nawojowej dr Stanisławowi Kiełbasie za zagospodarowanie otoczenia naszego „ Skweru Niepodległości”.  Radnym gminy Nawojowa. Szkołom z gminy, które przybyły ze sztandarami oraz swoimi dyrektorami. Straży Granicznej ; grupie rekonstrukcyjnej na ręce pana Kamila Olesińskiego. Rodzinom i bliskim, którzy są zapisani na tablicy na czele z panią Stefanią Cabała. Przedstawicielom lasów państwowych z nadleśniczym z Piwnicznej P. Stanisławem Michalikiem z małżonką. Dziękujemy rycerzom św. Jana Pawła II. Zespołom muzycznym z naszej parafii: „ Aniołki św. Michała Archanioła” i „ Skierki” na ręce pań Ireny Górowskiej oraz Natalii Kowalik. Wykonali piękne śpiewy patriotyczne naprawdę poruszające serca. Bardzo obszerny materiał ze zdjęciami i filmami z tej uroczystości na stronie naszej parafii oraz w dzisiejszym „Gościu Niedzielnym”  i stronach internetowych tego pisma oraz „Sądeczanina”. Wielkie dzięki za przygotowanie tych materiałów pani Małgorzacie i Krzysztofowi Mierzwa. Pani Agnieszce Słaby za piękne zdjęcia. Dziękujemy paniom Halince Oleś oraz Helenie Kurzeja, które przygotowały posiłek dla gości oraz sale po jej odnowieniu.

Pani Faustyna serdecznie dziękuje za ankiety na temat naszej parafii których wpłynęło ponad 60.

Już dzisiaj zwracamy się z wielką prośbą do rodzin z wiejskiego od Krzysztofa Górski do Zbigniew Łukasik o przygotowanie świątyni na Triduum paschalne. Serdecznie dziękujemy za podjęcie trudu.

Za dwa tygodnie Niedziela Palmowa. Jak zwyczajnie organizujemy konkurs palm. Postarajmy się o ich przygotowanie.

Od soboty idąc za apelem episkopatu Polski podejmiemy modlitwę za ojczyznę. Rozpoczniemy po mszy świętej w sobotę na rozpoczęcie rekolekcji.

Wczoraj ks. Bp Stanisław Salaterski prosił aby nasza wizytacja którą podejmie w naszej parafii była w dwóch dniach: 20 kwietnia tj sobota wieczorem z udzieleniem sakramentu bierzmowania oraz 12 maja w niedzielę do południa.

Burmistrz Starego Sącza ogłasza o przystąpieniu do sporządzenia planu ogólnego dla Gminy Stary Sącz. Wnioski do projektu planu ogólnego można składać jeszcze do 10 maja. Za pomocą formularza z Urzędu lub Biuletynu Informacji Publicznej.

ZAPOWIEDZI -pierwsze

Drożdż Adam zam. Żeleźnikowa Mała i Poręba Monika zam. Nowy Sącz;

Mariusz Sekuła zam. Myślec i Wiktoria Szczecina zam. Nowy Sącz;

Kulak Marcin zam. Olszanka i Michalik Natalia zam. Żeleźnikowa Wielka;

Paweł Węgrzyn Myślec oraz Małgorzata Tokarczyk zam. Barcice