You are currently viewing III NIEDZIELA  ADWENTU – 11.12.2022

III NIEDZIELA  ADWENTU – 11.12.2022

Dziś III Niedziela adwentu nazywana „ Gaudete” – Radujcie się

Dziś o godzinie 17 spotkanie Rady Parafialnej na plebanii.

Bardzo serdecznie dziękuję za życzenia i modlitwę w mojej intencji w ostatnim czasie.

Roraty w tygodniu o godz. 6.45;  o 16 w kaplicy.  Wcześniej śpiew godzinek ku czci Matki Bożej . Serdecznie zapraszamy do udziału w roratach.

We wtorek wypada kolejna rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Komunistyczne władze PRL pozbawiły wtedy wolności tysiące niewinnych ludzi, których internowano. Było też wiele ofiar śmiertelnych.

Wybrzmiał ten aspekt w filmie o bł. Kardynale Stefanie Wyszyńskim na którym byliśmy wczoraj w ramach św. Mikołaja.

Od piątku Nowenna do Dzieciątka Jezus.

W sobotę po roratach prośba do osób z „ Caritas”o spotkanie w Domu parafialnym i przygotowanie paczek dla potrzebujących. Dziękujemy za już ofiarowane na ten cel produkty.

Już dziś zwracamy się z gorącą prośbą aby przez ten tydzień zgłaszać naszych chorych do których pójdziemy w piątek przed świętami do południa.

W środę po południu za 10 dni w kościele i w kaplicy spowiedź przedświąteczna dla wiernych  Więcej szczegółów za tydzień.

Bóg zapłać za  składkę  na rzecz budowy kościoła w Porębie przed tygodniem w kwocie 5 tys. 756 zł .

W przyszłą niedzielę będzie można nabyć przed kościołem pierniczki na cele związane z prowadzeniem domu dla niepełnosprawnych chłopców, w którym pracuje nasza siostra Janina.

Dziękujemy serdecznie św. Mikołajowi za ofiarowany ornat różowy w którym sprawujemy dziś mszę świętą.

Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Piotr Marczyk z Wielkiej Żeleźnikowej. Polecajmy jego osobę Bożemu Miłosierdziu…