II NIEDZIELA ADWENTU – 04.12.2022

  • Post category:Ogłoszenia

Dziś II niedziela Adwentu. Po rannej mszy zmiana tajemnic różańcowych dla dorosłych.

Bóg zapłać za ofiary dziś składane na budujący się kościół w Porębie.

W tygodniu roraty o 6.45 w kościele oraz o 16 w kaplicy.  Wcześniej śpiew Godzinek ku czci Matki Bożej. 

We wtorek wspominamy w liturgii św. Mikołaja. Tradycja wspomnienia tego świętego Biskupa ze Smyrny każe nam pamięcią ogarniać bliskich, których obdarowujemy prezentami.  Chcemy się spotkać tym razem ze wszystkimi zaangażowanymi w pracę w parafii w  kinie „ Sokół” w Nowym Sączy. Wyjazd spod kościoła w sobotę o 9.15 zaś spod kaplicy 9.30 na filmie„ Prorok” o bł. Księdzu Kardynale Stefanie Wyszyńskim. Proszę o skorzystania  z tej oferty zapisując się u ks. Piotra. Dzieci też muszą nam dostarczyć zgodę rodziców.

W czasie adwentu nie będzie nowenn do Matki Bożej!

We czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte o 6.45; 11; 17;  w kaplicy o 16.  Na mszy o 11 na którą dzieci z kl III z Wielkiej zostaną przyprowadzone do świątyni zostaną ofiarowane im medaliki Niepokalanej. Po mszy o 11 zgromadzimy się na adoracji Najświętszego Sakramentu przeżywając „ Godzinę Łaski”. Rycerstwu Niepokalanej dziękujemy za prowadzenie tej adoracji.

Są   do nabycia świece wigilijne po8 zł. Można również zabrać z zakrystii torby papierowe na ewentualne dary dla potrzebujących. Przy zakrystii są do nabycia wieńce adwentowe.

Już dziś zwracamy się do rodzin z Kąciny o przygotowanie kościoła na Święta Bożego Narodzenia do rodzin:  od Olszyńska Józefa, Olszyński Roman do Sroka Janina, Sroka Andrzej.

W przyszłą niedzielę spotkanie Rady Parafialnej na plebani o 17.  Serdecznie zapraszam.

Dzisiaj rada cmentarza z naszej parafii będzie uczestniczyć w konsultacji z przedstawicielem Kurii diecezjalnej  w Tarnowie na temat funkcjonowania cmentarzy parafialnych.

W przyszłą niedzielę 11 grudnia od godziny 10:00 do 14:00 Bożonarodzeniowy Jarmark na stadionie sportowym w Nawojowej.   W czasie trwania jarmarku mnóstwo atrakcji: żywa szopka bożonarodzeniowa, warsztaty pszczółkowe dla dzieci, wystawa prac twórców ludowych, produkty kół gospodyń wiejskich, świąteczne ozdoby, stroiki, bombki, pierniczki, degustacja kuchni regionalnej, miody i produkty pszczele, możliwość zakupu żywej choinki.

ZAPOWIEDZI  pierwsze

Zaczyk Paulina i Czyżycki Jarosław zam. Żeleźnikowa Mała 60