You are currently viewing IV NIEDZIELA ADWENTU 18.12.2022

IV NIEDZIELA ADWENTU 18.12.2022

  • Post category:Ogłoszenia

Dziś IV niedziela Adwentu. Po rannej mszy Nowenna do Dzieciątka Jezus.

Msze roratnie
w tygodniu rano  o 6.45  połączone z Nowenną do Dzieciątka Jezus; w kaplicy o 16.  Wcześniej śpiew Godzinek. W kaplicy  roraty o 16 w poniedziałek; w środę i w piątek. We wtorek; we czwartek i w sobotę o 6.45.

Od dzisiaj w zakrystii można zapisać się na otrzymanie certyfikatu ukończenia pielgrzymki adwentowej.

W środę od 14 do 17 spowiedź przedświąteczna  w kościele zaś w kaplicy od 15.15. Będą obcy spowiednicy.

W piątek odwiedzimy chorych zgłoszonych w kancelarii oraz  w zakrystii od 8.30.

W sobotę wigilia i msza rano  w kościele i w kaplicy o 6.45.  W wigilię przed roratami i po możliwość spowiedzi dla przybywających z zagranicy.  W sobotę o 22 pasterka w kaplicy  w Małej Żeleźnikowej. Tradycją lat ubiegłych pół godziny wcześniej śpiew kolęd  „ Skierek”.  O północy zapraszamy na pasterkę do naszej świątyni parafialnej.  Jak zawsze składamy wtedy ofiarę na Fundusz Obrony Życia.

W niedzielę  Święta Bożego Narodzenia. Przeżywajmy ten czas zachowując nasze piękne religijne tradycje. W poniedziałek po Bożym Narodzeniu św. Szczepana. Składka na Uniwersytet św. Jana Pawła II i  Msze w tym dniu będziemy sprawować tylko do południa. O 11 uroczysty chrzest dzieci. Zaś o 13 jeszcze  msza ślubna.  Na mszy o 9.30 i w kaplicy poświęcenie owsa.

Nasze rodziny zwyczajem lat poprzednich odwiedzą „ Kolędnicy misyjni”. W związku z powyższym prosimy o zaangażowanie dzieci, które zawsze stawały na wysokości zadania i pięknie się angażowały w kolędę. Prośba aby jutro w Małej po roratach zebrali się chętni a w Wielkiej w środę o 17 w domu parafialnym, W drugi dzień świąt o 11 błogosławieństwo kolędników i ich rozesłanie.

Jest prasa katolicka. W „ Gościu Niedzielnym” cały obrzęd liturgiczny Wigilii. Plik do pobrania – Obrzęd Wigilii

Żywa Szopka jak co roku u KORDIANA od 25.12 do 10 01.2023 r między godziną 10 – 17 / kolęda o 14/.

Już dzisiaj informujemy parafian, że po konsultacji z Radą Parafialną wracamy do tradycyjnej kolędy po domach.

Dziękujemy osobom z Caritas za przygotowanie paczek świątecznych dla potrzebujących.

Dzisiaj po mszach świętych siostry z pensjonariuszami domu dla niepełnosprawnych chłopców będą rozprowadzać „ Pierniczki”. Serdecznie ich witamy w naszej wspólnocie parafialnej i wspieramy ich dom ofiarą z tej racji składaną.

W środę Urząd Gminy w Nawojowej pracuje do godz. 13.