XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 13.11.2022                                                                  

  • Post category:Ogłoszenia

Dziś jeszcze różaniec o 15.30 z wypominkami potem msza święta.

Tydzień temu było spotkanie Rady Parafialnej. Wszyscy złożyli przysięgę. Wydano każdej osobie stosowny dokument. Wszyscy zostali zaproszeni na Forum Rad Parafialnych do Hali „ Jaskółka” w Tarnowie na najbliższą sobotę o godz. 9.  Ks. Piotr przedstawił wszystkim wyniki wyborów; poinformowałem o pracach na plebani związanych z ogrzewaniem; poruszane były zagadnienia cmentarza; problemy z dopuszczaniem obiektów kościelnych do użytku i badań koniecznych do ich funkcjonowania.

W środę o 17 nowenna do Matki Bożej a wcześniej pół godziny adoracja w ciszy. Wcześniej o 15.30 spotkanie Rycerstwa Niepokalanej na plebani.

W piątek wspominamy w liturgii bł. Karolinę Kózka patronkę młodzieży.

Dziękuję serdecznie za liczny udział w piątkowych gminnych Uroczystościach rocznicy Odzyskania Niepodległości w naszym kościele i za wspólną modlitwę za Ojczyznę. Piękny występ „ Aniołków św. Michała”; za przygotowanie i prowadzenie zespołu dziękuję p. Natalii Kowalik. Za przedłożenie historyczne; apel poległych i zorganizowanie warty honorowej p. Kamilowi Olesińskiemu. Także „ Skierkom” za wykonanie pięknego programu w kaplicy i na stadionie w Nawojowej z pieśniami patriotycznymi na ręce pani Ireny Górowskiej.

Przy tej okazji chcę pogratulować pani Irenie Górowskiej; rodzinie pp Tadeuszowi i Grażynie Węgrzyn oraz pp Robertowi i Małgorzacie Nakielskim przyznania odznaczenia „ Dei Regno Servire” przez ks. Bp Andreja Jeża. Jest to najwyższe rangą odznaczenie dla osób świeckich za zasługi na rzecz wspólnoty Kościoła w Diecezji Tarnowskiej. Gratulujemy państwu tego wspaniałego wyróżnienia i dziękujemy za trud ponoszony dla naszej wspólnoty parafialnej.W przyszłą niedzielę w Uroczystości Chrystusa Króla w katedrze tarnowskiej będzie to odznaczenie przekazane. My możemy śledzić to wydarzenie przez RDN w niedzielę za tydzień o 10.30.

Bóg zapłać za ofiary  składane na budujący się kościół  w Porębie w kwocie 5 tys 633 zł.

W przyszłą niedzielę o 9.30 chłopcy zostaną przyjęci do grona aspirantów.

W piątek ks proboszcz z parafii św. Rodziny  zabrał osobiście do Charkowa zbierane dary na zimę. Wyraża wdzięczność; prosi o modlitwę i mówi: Razem zwyciężymy! Ks. Piotrowi dziękuje za koordynowanie tej zbiórki.

Dziękujemy za zrozumienie i zabieranie odpadów cmentarnych do domowych pojemników. Prośba przy usuwaniu kwiatów z grobów aby nie wkładać ich do kontenerów ale zostawić obok zdejmując i zabierając doniczkę najczęściej plastikową. Można bowiem ziemię i zgniłe oraz uschnięte kwiaty kompostować i wywieźć. Ułatwimy tym pracę panu Janowi, któremu bardzo dziękujemy za całoroczną pracę przy cmentarzu. Przy tej okazji dziękuję za ofiary składane na potrzeby cmentarza w kwocie ok. 6 tys zł.

Msze święte pogrzebowe zostały przekazane ks. Robertowi Bielowi : 50 intencji w tym gregorianka za zm. Stefanię Sroka; 40 intencji w tym gregorianka za zm. Wiesławę Baran; gregorianka za zm. Bolesława Michalika.