XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 22.10.2023

  • Post category:Ogłoszenia

Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw w intencji dzieła misyjnego Kościoła. Pamiętajmy szczególnie w tym czasie o naszych misjonarzach rodakach z o. bp Józefem Słaby. Bóg zapłać za ofiary dziś składane na ten cel.

Dzisiaj różaniec o 16.W kaplicy zaś  po rannej mszy jak to mamy w zwyczaju. Zapraszamy na różaniec w tygodniu codziennie   o 17 w kościele /o 16 w kaplicy/ .

  W liturgii wspominamy w tygodniu: jutro św. Jana Pawła II;  w sobotę św. Szymona i Judy Tadeusza apostołów.

 W  środę o 16 spotkanie scholi dziecięcej. Bardzo chętnie widzimy dzieci chcące się włączyć w śpiew.

W piątek o 19 zapraszamy młodzież naszej parafii do sali na plebani ze szkół średnich i starszą. Mamy nadzieje, że może będą chętni młodzi ludzie na częstsze pobycie ze sobą.

W sobotę rozpoczyna się w naszym dekanacie kurs lektorski w którym weźmie udział 10 chłopców z naszej parafii z czego się cieszymy.

Bardzo serdecznie dziękujemy mieszkańcom Żeleźnikowej Wielkiej za złożone wczoraj ofiary zbierane po domach.  Także paniom i panom, którzy podjęli się przeprowadzenia tej zbiórki. Bóg zapłać!

Zwracamy się z serdeczną prośbą do rodzin: Paweł Jurczak, Mirosław Jaroni, Janusz Dulak o kwiaty do kościoła.

 W tych dniach wzmożonej pracy na cmentarzu proszę aby wszystkie śmieci zabierać do swoich przydomowych pojemników za wywóz których i tak płacimy niezależnie od ilości śmieci. Koszt wywozu spod cmentarza jest ogromny. Proszę o wyrozumiałość. Nie wolno też przerzucać za ogrodzenie cmentarza śmieci a niestety z taką praktyką też się spotykamy.  W te dni na plebani otwarte są toalety i można pobrać wodę potrzebną na cmentarzu z ustawionego tam pojemnika.  

Trwają prace przy skwerze Niepodległości.  W tym tygodniu będą instalowane między innymi pylony do których przytwierdzone zostaną tablice oraz zagospodarowane dalej otoczenie. Proszę pamiętać, że na ten obiekt jak i na parkingi i boiska nakierowane są kamery. Łatwo jest namierzyć osoby, które by ewentualnie te obiekty dewastowały. Niech ktoś się nie zdziwi, że policja będzie interweniować już bezpośrednio u kogoś w domu gdyby dopuścił się w tych miejscach jakichś czynów zabronionych / np picia alkoholu ; niszczenia mienia i podobnych /  Uczulam wszystkich abyśmy dbali o nasze wspólne dobro. Niestety widzimy choćby  przystanki, które są dewastowane raz po raz….więc dlatego wyglądają jak wyglądają.