XIV Niedziela zwykła – 9 lipca 2023 r.

Przeżywamy czas wakacji i urlopów. Witamy wszystkich gości i życzymy dobrego wypoczynku. Przy tej okazji przypominamy, że nasz strój w kościele, nawet w bardzo upalne dni, powinien być godny, podkreślający szacunek dla świętego miejsca.

W tym tygodniu:

• we wtorek święto św. Benedykta Opata, patrona Europy
  • w środę wspominamy św. Brunona bpa i męczennika. O 18:00 Nowenna do BMNP, pół godziny wcześniej adoracja w ciszy
  • w czwartek św. św. Andrzeja Świerada i Benedykta – patronów naszej diecezji
  • w sobotę św. Bonawentury bpa i dok. Kościoła. O 18:00 Msza św. z liturgią Niedzielną

Przypominamy że w okresie wakacyjnym w niedzielę nie ma Mszy popołudniowej.

Bóg zapłać za ofiarę w ubiegłą niedzielę na budujący się kościół w Porębie Małej. Zebraliśmy i przekazali 5461zł.

W przyszłą niedzielę składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

Prosimy kolejne rodziny o kwiaty do kościoła na następną niedzielę: Rogowski Józef, Rogowski Marek, Michalik i Turek.

Dziękujemy Panu Łukaszowi Mężyk z Myślca i Jego firmie za prace ogrodowe przy kościele i Domu Parafialnym.

W gablocie i na stronie internetowej umieszczone są intencje zamówione na pogrzebie
śp. ks. prałata Michała Drożdża.

„Wierzę w Kościół Chrystusowy’” to hasło 41-ej, dziewięciodniowej, Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę. Zapisy w kancelarii. Więcej informacji w gablocie.

Do nabycia prasa katolicka.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp .Tadeusz Barnach z Żeleźnikowej Wielkiej. Dobry

Jezu, a nasz Panie…

ZAPOWIEDZI
Marszałek Mateusz zam. Nowy Sącz oraz Katarzyna Legutko zam. Żeleźnikowa Wielka;
Łukasz Obrzut zam. Nowy Sącz oraz Teresa Błaszczyk zam. Żeleźnikowa Wielka;
Dominik Maśko zam. Myślec oraz Justyna Mól zam. Stary Sącz