XII Niedziela Zwykła 01.09.2024

Dzisiaj przeżywamy 85 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy o ofiarach tej tragedii polskiego narodu; szczególnie tych, którzy zginęli i ucierpieli  wywodzących się z naszej parafii. Upamiętnimy ich na tworzącej się właśnie trzeciej tablicy na naszym „ Skwerze Niepodległości”.

Po rannej mszy zmiana tajemnic różańcowych.

Jest już dziś o 16 msza święta popołudniowa.

Wczoraj z zespołami „Skierek” oraz „Aniołkami św. Michała” byliśmy w „ Bramach Gorców” oraz w najstarszym kościele drewnianym w Polsce w Dębnie podhalańskim. Mam nadzieje, że było to bardzo miłe przeżycie dla wszystkich uczestników tym bardziej, że pogoda dopisała.

Jutro o godz.  8 rozpoczęcie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej w Żeleźnikowej Wielkiej. Po mszy świętej w naszym kościele dzieci; rodzice i nauczyciele przejdą do naszej szkoły na dalszą część uroczystości. Szkoła Podstawowa w Żeleźnikowej Małej rozpocznie rok szkolny mszą świętą o godz. 9 w kaplicy w Małej.

W środę o 18 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Pół godziny wcześniej adoracja w ciszy. W szczególny sposób polecać będziemy Matce Bożej nowy rok szkolny szczególnie dzieło katechizacji.

We czwartek I miesiąca modlimy się o dobre i liczne powołania do służby Bożej. Będą msze o 7; 17 w kaplicy oraz 18.

W piątek I miesiąca oddajemy cześć Sercu Pana Jezusa. Msze święte o 7 ; 17 w kaplicy i 18. Spowiadać będziemy przed wszystkimi mszami w tygodniu. W kaplicy w piątek od 16.20.

Odwiedzimy chorych w ich domach po uprzednim ich zgłoszeniu. Ks. Piotr pójdzie w swój rejon w sobotę od rana.

W sobotę o 18 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Najpierw różaniec potem msza święta.

W sobotę na Hali Łabowskiej o godz. 12 jak co roku msza święta polowa w intencji ks. Władysława Gurgaczai „ żołnierzy niezłomnych” . Serdecznie zapraszamy wszystkich do modlitwy na tym uroczym miejscu.Jest też możliwość wyjazdu rowerami spod naszego pomnika upamiętniającego tych patriotów w sobotę o godz. 8.30.

Wydział Misyjny Kurii Diecezjalnej w Tarnowie zaprasza na spotkanie „Dzieci Misjom”, inaugurujące 32. edycję kolędy misyjnej w diecezji tarnowskiej. Odbędzie się ono 21 września (sobota) br. w Arenie Jaskółka Tarnów (ul. Romualda Traugutta 3B, 33-101 Tarnów-Mościce) w godzinach od 10:00 do 14:30. Wszystkich chętnych, a szczególnie rodziców i dzieci zaangażowanych w misyjne kolędowanie, prosimy o wpisywanie się na listę u ks. Piotra do 10 września. Ten wyjazd będzie bezpłatny formą wdzięczności tym, którzy w akcję „ kolędników misyjnych” się angażują. W odróżnieniu od spotkania styczniowego, które ma rangę celebracji liturgicznej, we wrześniu uwaga zostanie skoncentrowana na animacji i formacji misyjnej, którym towarzyszyć będą zabawy integracyjne. Zostanie zaprezentowany temat przewodni kolejnej edycji misyjnego kolędowania, okolicznościowa scenka bożonarodzeniowa, bombka oraz piosenka, z którą kolędnicy udadzą się do rodzin. Ponadto, w tym dniu odczytany zostanie okolicznościowy list Papieża Franciszka skierowany do zaangażowanych w kolędę misyjną.

Jednocześnie Wydział Misyjny, że za zgodą Księdza Biskupa Ordynariusza we wrześniu br. podejmowana jest w parafiach zbiórka elektrośmieci wielkogabarytowych, mająca na celu uzyskanie funduszy na budowę studni głębinowych w Rep. Środkowoafrykańskiej oraz Czadzie. Termin zaproponowany dla naszej parafii to 9 września. Elektrośmieci prosimy składać przy domu parafialnym  od jutra przez tydzień. Można zabrać ulotkę informacyjną wychodząc z kościoła.

Zapowiedzi.

Maciuszek Kamil Łazy Biegonickie  Poręba Patrycja  Myślec