Odsłonięcie tablicy poświęconej Żołnierzom Niezłomnym 03.03.2024

  • Post category:Ogłoszenia

W dniu 03.03.2024 odbyła się Msza św. a następnie poświęcenie tablicy upamiętniającej „ Żołnierzy Niezłomnych”. Eucharystii przewodniczył oraz homilię wygłosił ks. Janusz Michalik proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Porębie. We słowie wstępnym ks. Janusz powiedział:

„Niezależnie od czynników zewnętrznych, niezależnie od poglądów, niezależnie od poprawności politycznej tylko Bóg, tylko Honor, tylko Ojczyzna. Niech ta nasza dzisiejsza uroczystość i ta Eucharystia – centrum tej uroczystości – umocni naszego ducha, aby nikt nigdy nas nie złamał a kiedyś, w wolności nieba byśmy mogli powiedzieć – Boże dzięki Ci, że byłeś ze Mną i jesteś na wieczność.”

Kazanie ks. Janusza : TUTAJ

W uroczystości uczestniczyli m.in. pan dr Michał Nawrocki z IPN w Krakowie, Prezes IPN w Krakowie p. Filip Musiał – autor wielu publikacji o ks. Władysławie Gurgaczu; pan Jakub Lebda z IPN, posłowie RP pan Arkadiusz Mularczyk oraz pan Patryk Wicher, pan wójt gminy Nawojowa dr Stanisław Kiełbasa, przedstawiciele Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, przewodniczący Rady Gminy pan Józef Mirek, radny powiatu nowosądeckiego pan Edward Ciągło, grupa rekonstrukcyjna z panem Kamilem Olesińskim, poczty sztandarowe szkół z terenu gminy.

Oprawę muzyczno -wokalną Mszy św. oraz utwory patriotyczne wykonywała Dziecięco-Młodzieżowa grupa wokalna „Skierki” oraz „Grupa św. Michała Archanioła” pod okiem pani Ireny Górowskiej i pani Natalii Kowalik.

Informacje o uroczystości znajdziesz:

IPN w Krakowie

Zdjęcia z uroczystości : Fotorelacja.

Filmy z uroczystości:

Powitanie, hymn państwowy, przemówienia.

Przemówienie prezesa IPN w Krakowie pana Filipa Musiała.

Odsłonięcie i poświęcenie tablicy.

Kilka słów ks. kanonika Wiesława Skrabacza.

Apel Poległych.