You are currently viewing NOWY ROK 2023

NOWY ROK 2023

  • Post category:Ogłoszenia

Komunikat Biskupa Tarnowskiego

w związku ze śmiercią papieża seniora Benedykta XVI

Umiłowani Diecezjanie! Wraz z całym Kościołem powszechnym składamy dziękczynienie Trójjedynemu Bogu za dar osoby i posługę papieża seniora Benedykta XVI. Nie sposób objąć wszystkich wymiarów jego doniosłego życia, twórczości i posługi. Z całą pewnością Benedykt XVI był jednym z najwybitniejszych następców św. Piotra ostatnich stuleci, człowiekiem głębokiej i porywającej wiary, genialnym teologiem, który pozostawił po sobie przebogatą spuściznę myśli i nauczania. Jako kardynał należał do najbliższych i bardzo oddanych współpracowników św. Jana Pawła II. Przy różnych sposobnościach okazywał też wielką życzliwość i szacunek do Polski i Polaków. Jako kardynał odwiedził naszą tarnowską diecezję – uczestniczył 10 maja 2003 roku w jubileuszowych uroczystościach w Szczepanowie z okazji 750-tej rocznicy kanonizacji Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika. Spuścizna życia oraz pontyfikat tego wielkiego Papieża, wypełnione bezgraniczną miłością do Chrystusa i Kościoła, stanowią mocną inspirację dla kolejnych pokoleń uczniów Chrystusa. W najbliższy wtorek, tj. 3 stycznia, będzie sprawowana za zmarłego papieża seniora Benedykta XVI Msza święta o godz. 18.00 w bazylice katedralnej w Tarnowie. Wszystkich diecezjan zapraszam do włączenia się w modlitwę w jego intencji. Niech Trójjedyny Bóg, który jest źródłem i dawcą wszelkiego życia, pozwoli mu radować się pełnią chwały zbawionych.

Z pasterskim błogosławieństwem† Andrzej Jeż

Dzisiaj Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi. Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Myślą modlitewną ogarniamy Ukrainę ale i naszą Ojczyznę. Po rannej mszy zmiana tajemnic różańcowych.

W środę nowenna do MBNP o 17; wcześniej pół godziny adoracja w ciszy.

We czwartek I miesiąca modlimy się o dobre i liczne powołania do służby Bożej.

W piątek wypada Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana Świętem Trzech Króli. Jest to święto obowiązkowe. Msze święte jak w niedzielę. Tradycyjnie modlimy się za misje i na ten cel składamy ofiary. Na mszy o 9.30 oraz w kaplicy poświęcenie złota, kadzidła i kredy.

Nie będzie odwiedzin chorych w tym dniu!

W sobotę I miesiąca o 17 różaniec; potem msza święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

Kolęda:

2.01 / poniedziałek  od 8 /Myślec potoki do Tadeusz Węgrzyn

4.01 środa od 8 /Myślec od Rogowski Stanisław do Andrzej Lompart

7.01 / sobota / Podkościele od 8 od Antoni Skoczeń

9.01 poniedziałek Myślec  od 8 /  Węgrzyn Kazimierz do Słowik Stanisław

Ochotnicza Straż Pożarna z Nawojowej będzie rozprowadzać kalendarze po mszach świętych za tydzień.

W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności śp Weronika Gawlak z Małej Żeleźnikowej. Polecajmy Jej osobę Bożemu Miłosierdziu . Z mszy pogrzebowych greg. w lutym; marcu i w maju odprawi ks. Grzegorz Legutko.

Msze święte Gregoriańskie za śp. Marię Majca odprawia ks. Proboszcz codziennie rano od 2 do 31 stycznia 2023 r.

Kolęda ŻELEŹNIKOWA MAŁA 2022/2023 r

Poniedziałek 2.01.2023 od 14 Sroka Jan – Sroka Jerzy

Wtorek 3.01.2023 od 12 Majca Józef – Hochla Michał

Środa 4.01.2023 od 13 Sroka Paweł – Świder Sebastian

Sobota 7.01.2023 od 8 Słaby Grzegorz – Baran Mirek

Poniedziałek 9.01.2023 od 13 Kasztelowicz Bogdan – Borkowski Mariusz

Wtorek 10.01.2023 od 12 Kociołek Jan – Sadowska Maria

Środa 11.01.2023 od 13 Celej Lucian – Groński Stanisław

Lista rodzin znajduje się w gablocie przed kaplicą

O wyznaczonej godzinie ksiądz i ministranci będziemy na parkingu przy kaplicy. Prosimy aby ktoś po nas przyjechał. Jeśli będzie problem, proszę zgłosić wcześniej. Do zobaczenia. 668 372 380