You are currently viewing III NIEDZIELA  ADWENTU – 17.12.2023

III NIEDZIELA  ADWENTU – 17.12.2023

  • Post category:Ogłoszenia

Dziś niedziela „ Gaudete” /Radości/. Od jutra codziennie dalszy ciąg rorat i nowenny do Dzieciątka Jezus o godz. 6.45 w kościele /o 17 roraty  w kaplicy z wyjątkiem wtorku i soboty o 7 rano z racji spowiedzi na które musimy pojechać!/.  Wcześniej śpiew godzinek ku czci Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy do udziału w roratach.

We czwartek urządzamy parafialną spowiedź przedświąteczną. W kościele parafialnym od 14 zaś w kaplicy przed roratami od 16.

W sobotę z racji spowiedzi nie będzie żadnych spotkań grup kościelnych.

W przyszłą niedzielę wypada Wigilia. Msze wg porządku niedzielnego tylko do południa. Zachowajmy religijny charakter tego dnia przezywając rodzinnie wieczerzę wigilijną. Pokolędujmy wspólnie. Wg tradycji zachowujemy w ciągu dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz post ilościowy.

W drugi dzień świat na mszy o 11 rozesłanie kolędników misyjnych.

Dziś w kaplicy w Małej Żeleźnikowej o godz. 16  koncert „ Bóg się rodzi w naszych sercach”. Wystąpią miedzy innymi „ Piecuchy” z Nawojowej; „ Siennioki” z Siennej; chór „ Cantato Domine” z Olszanki oraz nasze dziecięco – młodzieżowe zespoły. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

 W czasie adwentu  w kościele w tygodniu tylko msze rano.

 Można  nabyć  świece wigilijne.

Tradycyjnie w Adwencie jak co roku gościmy dziś s. Janinę i siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej z chłopcami z ośrodka wychowawczego – opiekuńczego  w Tarnobrzegu. Po mszach świętych można będzie zakupić pierniczki wspierając inwestycje związane z rozwojem tego ośrodka. Życzymy wszystkim Wam Bożych łask; zdrowia i wstawiennictwa patronki Maryi Niepokalanej.

Serdecznie dziękujemy panom Zdzisławowi Fudala oraz Grzegorzowi Paluch  za zakup i zainstalowanie bezprzewodowych mikrofonów do kaplicy w Małej Żeleźnikowej.

Proszono aby przekazać, że OSP w Nawojowej będzie rozprowadzać po domach kalendarze.

 Dzisiaj też od godziny 08:00 do 14:00 zapraszamy  na Bożonarodzeniowy kiermasz  w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Nawojowej ul. Parkowa 6 wystawę prac twórców ludowych, produkty lokalne kół gospodyń wiejskich, świąteczne ozdoby, stroiki, bombki, pierniczki, degustacja kuchni regionalnej, możliwość zakupu żywej choinki z Nadleśnictwa.