XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 13.10.2024

Dziś o 16 różaniec potem msza święta. W dniu dzisiejszym Dzień Papieski na pamiątkę 46 rocznicy wyboru św. Jana Pawła II na stolice Piotrową. Z tej racji po mszach świętych sposobność do wsparcia uczącej się młodzieży złożoną do puszek ofiarą.

Od jutra różaniec w kościele o 17 w kaplicy od 16. Jutro Dzień nauczyciela. Na modlitwie różańcowej polecać będziemy wszystkich, którzy pracują i kształtując serca i umysły dzieci oraz młodzieży.

W środę zapraszamy dzieci I komunijne z rodzicami z całej parafii na wspólną modlitwę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Można będzie odebrać zamówione katechizmy dla rodziców. Pół godziny wcześniej adoracja w ciszy.

We czwartek po różańcu w kaplicy w Małej spotkanie młodzieży.

W piątek wspomnienie św. Łukasza apostoła patrona służby zdrowia. W modlitwie różańcowej  będziemy ich polecać Bogu przez orędownictwo Maryi. Po wieczornym nabożeństwie spotkanie młodzieży w sali na plebani.

W sobotę o godz. 10 zapraszamy chłopców od klasy III i starszych, którzy chcieliby włączyć się do grona ministrantów czy lektorów.

W sobotę też wypada 40 rocznica męczeńskiej śmierci bł ks. Jerzego Popiełuszki. Jest do nabycia bardzo ciekawy ilustrowany materiał o jego osobie w cenie 10 zł w zakrystii; także tam kalendarze rolnicze i ścienne.

W przyszłą niedzielę zaczniemy Tydzień Misyjny. Złożymy też dar ofiarny na ten cel.

Zwyczajem lat ubiegłych składamy wypominki tak roczne jak jednorazowe. Prosimy o czytelne zapisanie osób zmarłych. W tych dniach wzmożonej pracy na cmentarzu zadbajmy o porządek na grobach naszych przodków. Od jutra do Uroczystości Wszystkich Świętych będą otwarte cały dzień na plebanii toalety aby z nich skorzystać i ewentualnie też nabrać wody. Będzie też  podstawiony pojemnik z wodą przy cmentarzu. Ponawiam serdecznie prośbę aby wszelkie rzeczy, śmieci, lampiony i co tylko zabierać z cmentarza do przydomowych pojemników na śmieci. Ich bowiem wywóz  jest ogromnie kosztowny. To są nasze ofiary, które byśmy mogli przeznaczyć na wiele innych użytecznych spraw a niestety…. pokrywamy wywóz śmieci. W tygodniu  „ Sanepid” dokonał kontroli naszego cmentarza. W każdej chwili  – jak to uczulam wykonawców prac ziemnych tam prowadzonych – może wejść na cmentarz kontrola od prac budowlanych bo jest to otwarty teren budowy. Gdyby ktoś widział niestosowne zachowania na cmentarzu trzeba natychmiast reagować. Apeluję do sumień nas wszystkich aby na świętym miejscu jakim jest cmentarz powstrzymać się od  niegodziwych zachowań.

Zapraszam w przyszłą niedziele na 17 na spotkanie Rady Parafialnej na plebani. Wiele spraw będzie dotyczyć naszego cmentarza. Także naszych planów związanych z poświęceniem „ Skweru Niepodległości”. Radni jako pierwsi zapoznają się z treścią trzeciej tablicy ofiar II wojny światowej. Serdecznie zapraszam z tego miejsca wszystkich członków Rady Parafialnej do wzięcia udziału w Kongresie Rad Parafialnych naszej diecezji, który będzie w Tarnowie 23 listopada w przededniu Uroczystości Chrystusa Króla.

Pozwolę sobie odczytać Apel skierowany przez młodych z piękną inicjatywą : Zbliżamy się do uroczystości obchodów 11 listopada. Jak wiemy jest to Narodowe Święto Niepodległości Polski. Także 24 listopada poświecimy nasz „ Skwer Niepodległości”.  W dzisiejszych czasach, kiedy historia Polski i jej wydarzenia są często rozmywane, istnieje potrzeba, aby pewne zwyczaje, tradycje i prawdziwą historię o Polsce przekazywać z pokolenia na pokolenie. Z tej okazji zapraszamy wszystkich chętnych mężczyzn – począwszy od młodzieży szkoły podstawowej, ale także licealnej oraz ojców i dziadków – nie ma górnej granicy wiekowej, do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. To nie będzie chór, ale głośny, jednolity śpiew męski. To będzie śpiew ludzi, dla których słowa: BÓG, HONOR i OJCZYZNA mają jeszcze ogromne znaczenie.

Naród, który nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości” (Józef Piłsudski).

My, jako Polacy potrafimy się jednoczyć. Mamy odwagę! Zatem miejmy tę odwagę przyjść i zaśpiewać
Pierwsze spotkanie dzisiaj  o 17:00 (po mszy wieczornej) Męskie Śpiewanie Pieśni Patriotycznych: 17.11.2024 r.

W związku z możliwością pozyskania przez Gminę Nawojowa środków na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków zapraszam zainteresowanych mieszkańców do składania deklaracji uczestnictwa w programie. Z uwagi na krótki termin do złożenia wniosku prosimy o szybki kontakt do 18 października br. (piątek) mieszkańców z pracownikami urzędu z P. Elżbietą Nowicką i P. Marcinem Wiktorem, którzy udzielą szczegółowych informacji i przypadku akceptacji warunków programu wpiszą zainteresowanych na listę wg. kolejności zgłoszeń.

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Janina Baran z Małej Żeleźnikowej oraz Michał Michalik z Wielkiej z ul. Ks. Gurgacza. Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu.  Dobry  Jezu a nasz Panie…