XVIII Niedziela zwykła 04.08.2024

Dzisiaj po rannej mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych.

We wtorek w liturgii wspominamy Przemienienie Pańskie.  Od dzisiaj odpust w Bazylice w Nowym Sączu ze szczegółowym programem w gablocie. https://www.bazylika.org.pl/files/plaka_odpust_2024.jpg

W środę  o 18 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Pół godziny wcześniej adoracja w ciszy.

We czwartek św. Dominika; w piątek św. Teresy Benedykty od Krzyża; w sobotę św. Wawrzyńca.

W przyszłą niedzielę składka na Uniwersytet Jana Pawła II.

Dodam, ze dzisiejsza składka jak i każda z I niedzieli miesiąca jest przekazywana do Kurii a stamtąd na budujący się kościół w Porębie.

Można zapisywać się na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy.

W sierpniu miesiącu trzeźwości  zachęcamy do abstynencji alkoholowej.

Od poniedziałku do środy trwały prace przy wyjmowaniu witraży z prezbiterium. Są one przewiezione do jednej z krakowskich pracowni konserwatorskich gdzie dokona się ich renowacja. Dziękujemy panu Bogusławowi Sekuła z Myślca za ofiarę na ten cel. Wszystkie prace są pod kierunkiem pana Józefa Steca, który wszystko nadzoruje i kiedyś pamiętamy jak przed 10 laty odnawiał naszą polichromię i malował wnętrze kaplicy. On też po założeniu nowych okien i odnowionych witraży przywróci stan malowideł w prezbiterium.

Dziękujemy za liczny udział w adoracji wczorajszej szczególnie osobom, które podjęły trud jej prowadzenia.

Po naszym apelu co do identyfikacji danych o osobach, które mają znaleźć się na naszej tablicy dotyczącej II wojny światowej udało się dotrzeć do bardzo ważnych informacji, które przekazałem do IPN.

IPN  zwraca się jeszcze z prośbą o pomoc w ustaleniu danych o Władysławie Basta.

Także są konieczne daty śmierci :
– Franciszek Baran, ur. 30-05-1905 w Żeleźnikowej, syn Piotra i Marii z d. Rogowskiej.
– Piotr Barnach, ur. 13-02-1910 w  Żeleźnikowej, syn Tomasz i Walerii z d. Jureckiej.
– Franciszek Kowalik, ur. 30-05-1911 w Żeleźnikowej, syn Marcina i Anny z d. Skoczeń. – Franciszek Piechowicz, ur. 06-10-1902 w Żeleźnikowej, syn Franciszka i Antoniny z d. Eichler. Prośba aby natychmiast zgłosić .