XVII  NIEDZIELA  ZWYKŁA – 30.07.2023

W tych dniach zapewne gdy pogoda będzie sprzyjać podejmowane będą prace polowe; modlimy się aby żniwa wydały obfity plon i wszyscy szczęśliwie zebrali płody ziemi.

Rozpoczynamy w tym tygodniu sierpień miesiąc trzeźwości  zachęcając do abstynencji alkoholowej. Dziś na mszy o 11 uroczysty chrzest dzieci.

Jutro w liturgii wspominamy św. Ignacego Loyolę; we wtorek św. Alfonsa Marię Liguoriego.

W tym tygodniu nowenna w środę o 18; pół godziny wcześniej adoracja.

W tym tygodniu wypada I czwartek miesiąca kiedy modlić się będziemy w całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w monstrancji na którą serdecznie zapraszamy  rejonami. Prosimy dorosłych, młodzież i dzieci którzy mają wakacje. Niech każdy znajdzie chwile na swoją prywatną adorację.

Porządek adoracji środa 3.08.2023

Rano Msza św. godz. 7.

8 – Podkościele i oś. Plebańskie ( p. Gagatek, p. Chebda, p. Garwol)

9 – Wiejskie od rodziny Łukasik (p. Poręba Marta i p. Łukasik Zbigniew)

10 – Kącina (p. Słaby Zofia, p. Górski Wojciech, p. Błaszczyk Edward)

11 – Zagórze od Popowic (p. Fornagiel Wojciech i p. Barnach Alicja)

12 – Zagórze od Podkamiennego (p. Skoczeń Henryk, p. Tokarz Wojciech, p. Smajdor Maria)

13 – domy od Słaby Tadeusz ku kościołowi ( oś. Rodziny Rogowskich)

14 – adoracja w ciszy

15 – Zagórze Myśleckie i domy przy lesie plebańskim (p. Jurecka Elżbieta i p. Legutko Małgorzata)

16 – Myślec i domy przy lesie (p. Węgrzyn Maria, p. Mężyk Stanisława i p. Niemiec Teresa)

17 – Żeleźnikowa Mała (p. Sroka Krystyna, p. Majca Janina i p. Majca Małgorzata)

Adoracja zakończy się mszą świętą o 18.

W piątek I miesiąca oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Msze rano o 7 oraz w kaplicy o 17; wieczorem o 18 w kościele. Spowiedź w tygodniu przed wszystkimi mszami świętymi. W kaplicy w piątek od 16.15. W tym dniu odwiedzimy chorych, których proszę zgłosić w kancelarii lub w zakrystii.

W sobotę z racji I soboty o 18 różaniec; potem msza święta niedzielna.

W niedzielę po rannej mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych prywatnie. W przyszłą niedzielę przypada Przemienienie Pańskie.

Od dziś odpust w Bazylice w Nowym Sączu ze szczegółowym programem w gablocie. Odpust.

W przyszłą niedzielę podamy wiele informacji gospodarczych związanych z naszą parafią.