XVII Niedziela zwykła 28.07.2024

Dzisiaj po każdej mszy świętej poświęcenie pojazdów . Życzymy wszystkim bezpiecznej drogi. Niech św. Krzysztof zawsze ma nad nami opiekę w podróży i jemu zawierzajmy naszą drogę.

W tych dniach zapewne gdy pogoda będzie sprzyjać podejmowane będą prace polowe; modlimy się aby żniwa wydały obfity plon i wszyscy szczęśliwie zebrali płody ziemi.

We wtorek w liturgii wspominamy św. Martę, Marię i Łazarza.

W środę  o 18 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Pół godziny wcześniej adoracja w ciszy.

Rozpoczynamy w tym tygodniu sierpień miesiąc trzeźwości  zachęcając do abstynencji alkoholowej. Na nowennie będziemy modlić się o trzeźwość naszego narodu.

We czwartek I miesiąca modlimy się o dobre i liczne powołania do Służby Bożej na mszy o 18.

W piątek I miesiąca oddajemy cześć Sercu Pana Jezusa.  Msze rano o 7 oraz w kaplicy o 17; wieczorem o 18 w kościele.

Spowiedź  w tygodniu przed wszystkimi mszami świętymi. W kaplicy w piątek od 16.15.  Na spowiedź prosimy już dzieci od środy przed nowenną oraz we czwartek przed wieczorną mszą.

Odwiedzimy chorych w domach po ich uprzednim zgłoszeniu w kancelarii lub zakrystii.

W sobotę jak co roku przypada w naszej parafii całodzienna adoracja. Serdeczna prośba do udziału jak to mamy w zwyczaju rejonami.  Prosimy dorosłych, młodzież i dzieci którzy mają wakacje. Niech każdy znajdzie chwile na swoją prywatną adorację.

PORZĄDEK ADORACJI  ŚRODA 3.08.2024

8 – Podkościele  i os.  Plebańskie/ p. Gagatek , p. Chebda, p. Garwol /

9 – Wiejskie  do rodziny Łukasik/ p. Poręba Marta i p. Łukasik Zbigniew/

10 – Kącina / p. Słaby Zofia, p. Górski Wojciech p. Błaszczyk  Edward /

11 – Zagórze od Popowic / p. Fornagiel Wojciech i p. Barnach Alicja/

12 – Zagórze od Podkamiennego / p. Skoczeń Henryk, p. Tokarz Wojciech, p. Smajdor Maria/

13 – Domy od Słaby Tadeusz ku kościołowi / os. Rodziny Rogowskich/

14 – adoracja w ciszy

15 – Zagórze Myśleckie i domy przy lesie plebańskim / p. Jurecka Elżbieta i Legutko Małgorzata/

16 – Myślec  i domy przy lesie  / p. Węgrzyn Maria, p. Mężyk Stanisława i p. Niemiec Teresa /

17 –   Żeleźnikowa Mała  / p. Sroka  Krystyna, p. Majca Janina i Majca Małgorzata./

Adoracja zakończy się mszą świętą o 18 już jako niedzielna.

W niedzielę po rannej mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych .

Od przyszłej niedzieli odpust w Bazylice w Nowym Sączu ze szczegółowym programem w gablocie .

Jutro od 12 będzie w kościele praca związana z wyjmowaniem witraży z naszego kościoła, które zostaną wzięte do pracowni w Krakowie.Witraże z prezbiterium powinny być na nowo w kościele na Boże Narodzenie.Witraż zaś z chóru wróci na czerwiec przyszłego roku.

Są do nabycia  czasopisma :„Misje dzisiaj” i „ Misyjne drogi „ po 7 zł.

We wtorek o godz. 8 możliwość wyjazdu w góry do „ Raju Słowackiego” . Proszę o kontakt chętnych przy czym najlepiej własnym pojazdem. Są też na ten moment wolne miejsca jeszcze.

IPN  zwraca się z prośbą o pomoc w ustaleniu danych Władysława Basty oraz Michała Czyżyckiego. Także są konieczne daty śmierci następujących osób, które będą na naszej tablicy upamiętniającej ofiary II wojny światowej.

Prośba aby natychmiast zgłosić .

1) Michał Baran, ur. 11-08-1894 w Żeleźnikowej, syn Piotra i Marii/Marianny z d. Rogowskiej.
2) Franciszek Baran, ur. 30-05-1905 w Żeleźnikowej, syn Piotra i Marii/Marianny z d. Rogowskiej.
3) Piotr Barnach, ur. 13-02-1910 w  Żeleźnikowej, syn Tomasz i Walerii z d. Jureckiej.
4) Stanisław Buczek, ur. 08-01 1916 w Żeleźnikowej, syn Jana i Rozalii z d. Bielak.
5) Jan Dobrzyński, ur. prawdopodobnie 17-08-1914 w Żeleźnikowej (taką datę podaje p. Stanko, natomiast brak stosownego wpisu w księgach. W związku z tym prosiłbym też o pomoc w potwierdzeniu daty urodzenia tej osoby).
6) Antoni Klimczak, ur. 12-04-1921 w Żeleźnikowej, syn Michała i Katarzyny z d. Legutko.
7) Franciszek Kowalik, ur. 30-05-1911 w Żeleźnikowej, syn Marcina/Maurycego i Anny z d. Skoczeń.
8) Jan Lebda, ur. 08-06-1914 w Żeleźnikowej, syn Wojciecha i Tekli z d. Słaby.
9) Michał Łukasik, ur. 22-12-1910 w Żeleźnikowej, syn Michała i Kingi/Kunegundy z d. Paluch, zm. prawdopodobnie 1995 w Chełmcu.
10) Franciszek Piechowicz, ur. 06-10-1902 w Żeleźnikowej, syn Franciszka i Antoniny z d. Eichler.
11) Piotr Witowski, ur. 16-05-1915 w Żeleźnikowej, syn Stanisława i Marii z d. Słaby.