XVII Niedziela zwykła 06.10.2024

NOMINACJA

Wczoraj w godzinach południowych dotarła do nas radosna nowina. Nasz ks. Proboszcz kanonik został mianowany przez ks. Biskupa ordynariusza Andrzeja Jeża wice Dziekanem dekanatu Stary Sącz. Gratulujemy ks. Kanonikowi nominacji. Jest to forma docenienie pracy ks. Prałata na rzecz dekanatu, ale także wyróżnienie dla naszej parafii. Niech Bóg obdarza wszelkimi łaskami w tej trudnej posłudze. Życzenia gratulacji popłynęły z samego Watykanu od Ks. kardynała Konrada Krajewskiego, który jest jałmużnikiem na cały kościół powszechny. Porównał funkcję wice Dziekana do jałmużnika w ramach dekanatu.

Dzisiaj na mszy o 9.30 procesja różańcowa.

W tygodniu zapraszamy na różaniec o 18; w kaplicy o 17.

Jutro w liturgii wypada wspomnienie Matki Bożej Różańcowej.

W środę o 18 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Pół godziny wcześniej adoracja w ciszy.

W piątek spotkanie młodzieży po różańcu w kaplicy / w świetlicy /. Zaś w piątek po różańcu w kościele spotkanie młodzieży w Domu Parafialnym.

W sobotę o 9 spotkanie ministrantów i lektorów.

W przyszłą niedzielę Dzień Papieski. Zbiórka do puszek przez kandydatów do bierzmowania na Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia będzie po każdej mszy świętej.

Jest do nabycia prasa katolicka z nowym nr „ Drogi Misyjne” oraz  „ Promyczki Dobra” dla dzieci.Także kalendarze rolnicze po 29 zł oraz ścienne po 9 zł.

W tym tygodniu był w naszej parafii pogrzeb śp. Ewy Jurek. Msze gregoriańskie z pogrzebowych odprawi ks. Grzegorz Legutko. Polecajmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu.