XI NIEDZIELA ZWYKŁA  16.06.2024

  • Post category:Ogłoszenia

     Dziś w Starym Sączu 25-lecia kanonizacji bł. Kingi oraz przeżywanie Diecezjalnego Święta Rodziny. Mszy Świętej o godz. 11.00, przewodniczył będzie świadek świętości Jana Pawła II, kardynał Stanisław Dziwisz.                                                                                                                            Na zakończenie dnia o godz. 20.00  koncert Zespołu Golec u Orkiestra.                                                                                                                                                                                                                W środę nowenna do MBNP. Pół godziny wcześniej adoracja w ciszy.

W piątek zakończenie roku szkolnego na mszy o 8 w kościele dla Wielkiej; w kaplicy o 9 dla Małej .                                                                                                                                                              Komunikat dla rodziców których dzieci we wrześniu rozpoczną przygotowanie do I komunii świętej.  „V Synod Diecezji Tarnowskiej przypomina nam, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i przyjęcie jej powinno dokonywać się w parafii zamieszkania, a nie   w parafii na terenie której znajduje się szkoła, do której uczęszcza dziecko. Daje to bowiem możliwość głębszego zintegrowania się ze swoją wspólnotą parafialną, w której prowadzone jest przygotowanie dzieci i rodziców podczas przeznaczonych dla nich spotkań i nabożeństw. W związku z tym prosimy rodziców dzieci, które w przyszłym roku będą chciały przyjąć Pierwszą Komunię Świętą, o zgłoszenie się do swojej kancelarii parafialnej i zapisanie swojego dziecka na listę kandydatów. Zapisy będą trwały do końca czerwca”. 

W przyszłą niedzielę na wszystkich mszach świętych będzie ta kwestia wyjaśniona w kontekście naszej parafii.

 Jest prasa katolicka z nowymi numerami „ Promyczka Dobra”.                                                                                                               

Wójt Gminy Nawojowa, zaprasza mieszkańców Gminy Nawojowa do udziału w wyborach Sołtysów i Rad Sołeckich zarządzonych na dzień 23 czerwca 2024 roku (niedziela).  Głosowanie zostanie przeprowadzone równocześnie we wszystkich sołectwach Gminy Nawojowa w godzinach od 8.00  do 14.00 w tych samych lokalach wyborczych,  w których odbyły się wybory samorządowe.