W niedzielę 30.01.2022 ks. Proboszcz Wiesław Skrabacz został przyjęty w poczet Kanoników Kapituły Katedralnej przy Bazylice św Małgorzaty w Nowym Sączu.Aktu przyjęcia dokonał prepozyt Kapituły Kolegiackiej w Nowym Sączu ks. Prałat dr Jerzy Jurkiewicz – proboszcz bazyliki Przemienienia Pańskiego.

Przedstawiciele Rady Parafialnej uczestniczący w uroczystości tak zwrócili się do Księży Kanoników:

„Czcigodny Ks. Prałacie Jerzy Chrystus wybrał Cię do pełnienia szczególnej misji w Kościele, strzeżenia depozytu wiary i jej przekazywania.Dzisiejsza Twoja obecność wśród nas jeszcze bardziej utwierdza nas w prawdzie, że na fundamencie Apostołów zbudowana jest nasza wiara, że Kościól rzeczywiście jest Apostolski.Dziękujemy z całego serca za wszelkie dobro jakiego Jezus dokonał dziś przez Twoje ręce dla dobra naszego drogiego Ks. Prałata Wiesława. Bóg zapłać!

Czcigodny Ks. Prałacie Wiesławie…

Usłyszałeś kiedyś głos Niebios Pana . „Jesteś stworzony do wyższych celów, masz przywdziać skromny ubiór Kapłana. Na Twoje słowa czeka wielu. Dam Ci moc grzechów odpuszczania i chleb zamieniać w Moje Ciało. Lud mój wiódł będziesz do zbawienia. Łask moich zyskasz nie mało. Pójdziesz przekazań prostą drogę. W ubóstwie, pokorze, czystości. Żadne złe moce Cię nie zmogą. Gdy wytrwasz w Mojej miłości…” Zrozumiałeś Boże powołanie, odrzekłeś cicho w pokorze.”Niechaj się Twoja wola stanie… kapłańskie śluby chętnie złożę.”

Pan Bóg wdraża swój plan wtedy, kiedy jesteśmy na to gotowi. I tak zadziało się w Twoim życiu,a zaczął od zaufania Twoim Czcigodnym Rodzicom. Wiedział, że posyłając im Ciebie, swoim pięknym przykładem życia i miłością sprawią, że oddasz swoje serce Jezusowi. I tak się stało, zostałeś Kapłanem.Wtedy to Tobie Bóg zaufał. Pracowałeś ciężko w ubóstwie , pokorze, czystości. Bóg to widział i zesłał Ci władzę i panowanie, przysyłając Cię do naszej Parafii. Wykorzystałeś każdy dzień do czynienia dobra. To co uczyniłeś dla nas i naszej Parafii zostanie dużymi, grubymi literami zapisane na kartach naszej historii. Bóg to widział i dzisiaj Cie wywyższa, obdarza jeszcze większym zaufaniem. Ale nie jest to tylko fizyczne wywyższenie.Bóg da Ci siłę, pomoc, i błogosławieństwo, a Duch Św. wzmocni swoje dary.

Serdecznie gratulujemy czcigodnym Rodzicom i dziękujemy za syna Kapłana. Żyjesz wartościami jakie wyniosłeś z domu. Z wielką miłością pochylasz się nad naszymi dziećmi, nie tylko tymi, które uczysz, ale i tymi małymi, które tu czasem broją i zachęcasz by częściej przychodziły. Podczas rozmowy z młodzieżą włączasz luz i w sekundzie znajdujesz z nimi wspólny język. A my starsi… Nie masz względu na osoby. Do każdego z nas odnosisz się z szacunkiem i godnością. Nikomu nie odmawiasz pomocy, a udzielasz jej bardzo dużo. I nie smucisz się, że czynisz fantastyczne rzeczy i nikt tego nie widzi. Dla słońca każdy poranek jest cudownym spektaklem, a jego widownia jeszcze śpi.

Prosimy Cię dzisiaj, prowadź nas dalej przez ten trudny czas. Trudny czas dla Kościoła, dla Kapłanów i dla nas. Czas, w którym w miejsce poprawnej pięknej polszczyzny wdarła się mowa nienawiści, a wciąż nowe ideologie, często bardzo wrogie Kościołowi próbują zająć miejsce naszych pięknych tradycji i wartości. Jesteśmy jedni dla drugich pielgrzymami, którzy różnymi drogami, w trudzie zdążają na to samo spotkanie. A Kościół to jedyny statek, który jeszcze dzisiaj płynie.Na każdym kroku podkreślasz, że jesteś częścią nas, dlatego cieszymy się razem z Tobą, a słowa, które tu dzisiaj wybrzmiały płyną z serca każdego Parafianina.

Mamy nadzieję, że to nie koniec Bożych planów względem Ciebie, czego Ci z całego serca życzymy. Wszystkiego dobrego. Szczęść Boże!”