IV  NIEDZIELA ZWYKŁA -29.01.2023

  • Post category:Ogłoszenia

W środę nowenna do MBNP o 17. Pól godziny wcześniej adoracja w ciszy. Prośba serdeczna do dzieci i młodzieży aby  w środę korzystali z sakramentu pokuty bo we czwartek nie będzie takiej możliwości.

 We czwartek Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze święte będą o 7 ; 9.30; 17 oraz w kaplicy o 16. Na wszystkich mszach świętych będzie poświecenie gromnic. W tym dniu wypada Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składka na zakony klauzurowe w naszej diecezji.

W Łagiewnikach w tym dniu o 10.30 nasza rodaczka s. Eliasza Olszowska złoży wieczystą profesję zakonną w Zgromadzeniu Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Chcemy naszą modlitwą ogarniać w tym dniu s. Eliaszę życząc obfitości Bożej łaski na realizowanie swojego powołania.  Transmisja możliwa z tej uroczystości przez internet.

We czwartek jednocześnie pierwszy miesiąca modlimy się o powołania do Służby Bożej oraz za naszych  kleryków, siostry zakonne oraz kapłanów rodaków z o. bp Józefem Słaby.

W piątek pierwszy miesiąca oddajemy cześć Sercu Pana Jezusa.

Spowiadać będziemy codziennie przed rannymi i wieczornymi mszami. W kaplicy spowiedź od 15.30 potem o 16 msza święta. Odwiedzimy w tym dniu chorych w całej parafii po uprzednim każdorazowym zgłoszeniu w kancelarii czy w zakrystii.

Wieczorem o 17 jak zawsze w I sobotę miesiąca oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi. Zaczniemy modlitwą różańcową.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nabożeństwo  40 – godzinne o 15 dla dorosłych. Prośba do Rycerstwa Niepokalanej o prowadzenie tej adoracji. Za dwa tygodnie będzie miała młodzież zaś za trzy tygodnie dzieci.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania wczorajszego kolędowania. Zespołom regionalnym z Siennej i Nawojowej. Naszym grupom wokalnym „ Skierki” oraz „ Aniołkom św. Michała Archanioła” na ręce pań: Ireny Górowskiej oraz Natalii Kowalik.

Młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania wraz z Biegonicami i Porębą 12 maja o 15.30 w naszej świątyni parafialnej.

Wczoraj też 11 osób z naszej parafii byli na Przechybie i miło spędzili czas.

Z mszy zamówionych na pogrzebie za zm. Tadeusza Majcę o. Tomasz Kalisz z współbraćmi ze zgromadzenia o. Dominikanów odprawią 4 msze gregoriańskie/ dwie w marcu; w kwietniu i w maju /