XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.10.2024

Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw w intencji dzieła misyjnego Kościoła. Pamiętajmy szczególnie w tym czasie o naszych misjonarzach rodakach z o. bp Józefem Słaby.

Bóg zapłać za ofiary dziś składane na ten cel.

Dzisiaj różaniec o 16. W kaplicy zaś  po rannej mszy jak to mamy w zwyczaju. Zapraszamy na różaniec w tygodniu codziennie   o 17 w kościele  /o 16  w kaplicy/

Dzisiaj po wieczornej mszy około 17.15 spotkanie Rady Parafialnej na plebani. Będą poruszane następujące kwestie: renowacja witraży; poświęcenie „ Skweru Niepodległości” oraz kwestia naszego cmentarza gdzie czeka nas ogrom różnych wyzwań. Jest też okazja aby przez radnych ewentualnie przekazać inne kwestie do rozważenia.

Także dziś po nabożeństwie wieczornym w sali domu parafialnego  spotkanie mężczyzn, którzy chcą śpiewać  pieśni patriotyczne. Dziękuję za spotkanie przed tygodniem na którym też jak to było w zamyśle spotkali się wnukowie; rodzice i dziadkowie.

W liturgii wspominamy w tygodniu: we wtorek św. Jana Pawła II;  w środę nowenna do Matki Bożej; pół godziny wcześniej adoracja w ciszy.

W piątek po różańcu zapraszamy młodzież naszej parafii do sali w domu parafialnym.

W sobotę o 9 spotkanie Służby Ołtarza. Na 10 prosimy chętnych chłopców od klasy III i starszych aby włączyli się w przygotowanie na ministrantów i lektorów.

Projekt tablicy na „Skwerze Niepodległości”

Wspomnienia o ks. Janie Czuba

kilka słów