You are currently viewing UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI    ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA 29.09.2024

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA 29.09.2024

Cieszymy się obecnością w  naszej świątyni parafialnej wszystkimi gośćmi  i parafianami, którzy tworzą tę modlitewną wspólnotę.  Bóg zapłać ks. dr Maksymilianowi Lelito za  przewodniczenie sumie odpustowej i  wygłoszone dziś Słowo Boże .

Dziękujemy za  udział parafian w 9 dniowej nowennie ku czci św. Michała poprzedzającej dzisiejszą uroczystość odpustową oraz za korzystanie z sakramentu pokuty.

Dziękuję wszystkim kapłanom z dekanatu i okolicy.

Dziękujemy scholi  „ Skierki” i  „ Aniołkom św. Michała” za piękny śpiew na ręce pani Natalii Kowalik i pani Irenie Górowskiej, dzieciom, które sypały kwiaty, dzieciom I komunijnym,  strażakom oraz dziękuję rodzinom z Zagórza od podkamiennego za piękne przygotowanie świątyni i jej otoczenia  na uroczystość odpustu.

Panu Łukaszowi Mężykowi z Myślca i jego firmie za bezinteresowną pracę przy kościele i za nową alejkę kwiatów i krzewów przy plebani. Także za ofiarę na nasze prace przy witrażach.

Dziękuję za ogromną ofiarę na „ Powodzian” w ostatnią niedzielę w kwocie 12 tys. 50 zł.

Dziękujemy za prace przy parkingach pracownikom z gminy na ręce p. Wójta dr Stanisława Kiełbasy; dziękując też za dzisiejszą wspólną modlitwę.

Wszystkim życzę aby św. Michał Archanioł wspierał każdego  z Was swoim wstawiennictwem  i opieką.

Msze  odpustowe dziś w naszym kościele o  7, 9, 11, 16.

W tym tygodniu we wtorek rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W kościele o 18; w kaplicy o 17.

We czwartek modlić się będziemy o powołania do Służby Bożej oraz za powołanych szczególnie z naszej parafii.

W piątek oddajemy cześć Sercu Jezusowemu. Spowiadać będziemy przed wszystkimi mszami. Odwiedzimy chorych zgłoszonych wcześniej  w zakrystii czy kancelarii.

Ks. Katecheta będzie swój rejon odwiedzał w sobotę.

W przyszłą niedzielę z racji Uroczystości NMP Różańcowej  jak co roku o 9.30 procesja różańcowa wokół kościoła. Dlatego  zwracamy się do róż o przygotowanie ołtarzy: Janiny Sroka, Józefa Lelito z Małej, Marzeny Sekuła  z Myślca; Elżbiety Słaby. Proszę tylko przygotować ołtarze bez kwiatów! .  Zmianę tajemnic proszę dokonać prywatnie.

We wtorek będę prosił bp polowego Wiesława Lechowicza aby nam poświęcił „ Skwer Niepodległości”. Prace nad tablicą dotyczącą ofiar II wojny światowej są na ukończeniu. Myślę, że w porozumieniu z IPN; panem wójtem i Radą Gminy będzie nam dane pięknie uwieńczyć to wspólne dzieło. Dokładnie 10 lat temu  bp Wiesław poświęcał naszą polichromię po jej odnowieniu.

Są do nabycia kalendarze rolnicze po 29 zł oraz ścienne po 9 zł.