XXV NIEDZIELA ZWYKŁA  22.09.2024

Dziś po mszy świętej o 9.30 nowenna ku czci św. Michała Archanioła.  W tygodniu do soboty o 18.

W poniedziałek, we wtorek i w środę zapraszamy wszystkie dzieci od „0” do VI klasy  z całej parafii na swoje nauki stanowe.

Jutro po nowennie spotkanie z rodzicami z całej parafii ,dzieci których w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii.

We czwartek,  w piątek i sobotę prosimy dorosłych na nowennę.

W sobotę przed południem w kościele od 9 do 10 spowiedź  przed odpustem i I piątkiem października.

O godz.10  zbiórka ministrantów i lektorów przed Uroczystością Odpustową.

Za tydzień w niedzielę msze o 7;9;11;16 / nie będzie za tydzień mszy w kaplicy! / O 11 Uroczysta msza święta odpustowa celebrowana przez ks. Dr Maksymiliana Lelito. Prośba do dzieci I komunijnych aby przyszły na sumę odpustową  w strojach I komunijnych. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów  i chłopców do dzwonienia. Także zespoły muzyczne  „ Skierki” oraz „ Aniołki św. Michała”. Prośba do strażaków o przyjście  w swoich strojach. Zabierzmy z ciemnicy na procesje tam przygotowane feretrony i chorągwie.

Jest prasa katolicka.

Wczoraj w Tarnowie w spotkaniu „ kolędników misyjnych” wzięła udział grupa 30 dzieci z naszej parafii. Relacja tutaj.

Także słowo wdzięczności dla p. Roberta Nakielskiego z synami za prace przy udrażnianiu rynien kościelnych. Był problem z zamakaniem ścian kościoła.

W związku z dramatyczną powodzią, która dotknęła południowo – zachodnią część Polski,  Episkopat Polski zaapelował o zorganizowanie dzisiaj po każdej Mszy Świętej, w każdej parafii zbiórki pieniężnej na pomoc poszkodowanym. Zebrane środki finansowe zostaną przekazane poszkodowanym za pośrednictwem Caritas Polska.

Msze gregoriańskie za zm. Mariusza Lelito z zamówionych na pogrzebie od 1 października będzie odprawiał o. Stanisław. Dodatkowo jeszcze 20 intencji.

Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Edward Skoczeń z Małej Żeleźnikowej. Polecajmy Jego osobę Bożemu Miłosierdziu.