XXIII Niedziela zwykła – 08.09.2024

Dzisiaj wypada Narodzenie NMP. Z racji niedzieli jest obchodzone jutro. Będą msze święte w kościele o 7 i 18 . Poświęcimy na tych mszach jak to mamy w zwyczaju ziarno siewne.

Dziś po mszach świętych modlimy się o tak potrzebny deszcz pieśnią „ Królu Boży Abrahama”.

W środę o 18 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Pół godziny wcześniej adoracja w ciszy.

W sobotę święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Będą msze rano o 7 i 18.

W niedzielę składka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

Wczoraj na Hali Łabowskiej jak co roku msza święta polowa w intencji ks. Władysława Gurgacza i „ żołnierzy niezłomnych”. Serdecznie dziękuję grupie naszych parafian za modlitwę na tym uroczym miejscu.Gminny Ośrodek Kultury oraz mieszkańcy Bączej Kuniny zapraszają w przyszłą niedzielę 15 września o 14 na Ostrą, na Mszę Święta w intencji ŻOŁNIERZY –  PARTYZANTÓW ARMII KRAJOWEJ.

W piątek spotkanie dla kandydatów do bierzmowania kl 7 i 8 oraz starszej młodzieży na Małej po Mszy św (17:30), na Wielkiej o 18:30. W sobotę spotkanie lektorów i ministrantów o godz. 9:00.

Jak zapowiadaliśmy Wydział Misyjny Kurii Diecezjalnej w Tarnowie zaprasza na spotkanie „Dzieci Misjom”. Odbędzie się ono 21 września (sobota) br. w Arenie Jaskółka Tarnów  w godzinach od 10:00 do 14:30. Wszystkich chętnych, a szczególnie rodziców i dzieci zaangażowanych w misyjne kolędowanie, prosimy o wpisywanie się na listę u ks. Piotra jeszcze do wtorku.

Trwa  zbiórka elektrośmieci wielkogabarytowych, mająca na celu uzyskanie funduszy na budowę studni głębinowych w Rep. Środkowoafrykańskiej i w Czadzie.  Elektrośmieci prosimy składać przy domu parafialnym do środy.

Od 1 października msze gregoriańskie z zamówionych na pogrzebie śp. Janiny Ogorzały będzie odprawiał na Białorusi o. S. Lelito.