Z życia parafii

11 -09 -2011

Wczoraj w katedrze tarnowskiej nasza parafianka katechetka p. Marta Skrzymowska z Myślca z rąk ks. Biskupa Wiktora Skworca otrzymała piękną nagrodę "Dei Regno Servire". Składamy pani Marcie serdeczne gratulacje. Jest to ogromne wyróżnienie dla naszej wspólnoty parafialnej. Myślę, że jest to docenienie pani Marty za Jej piękną pracę katechetyczną w Nowym Sączu z młodzieżą. Niemały wpływ zapewne na nagrodę miała Jej postawa jaką przyjęła i przykrości, które musiała przeżyć w kontekście "halloween" oraz artykułu w gazecie który panią Martę tak niesprawiedliwie przedstawił. Jak słuchaliśmy w liście ten " tydzień wychowania" będzie nasze myśli kierował ku tym za których jesteśmy odpowiedzialni.

4 -09 -2011

Rada parafialna na ostatnim spotkaniu po konsultacjach z Kurią Diecezjalną podjęła decyzję o remoncie naszych organów. Ostatni ich remont był 55 lat temu. Później były tylko drobne przeglądy. Jest to potrzeba chwili aby dłużej nie niszczały stojąc bezużytecznie już cztery lata. Zakres prac został zatwierdzony i będzie do wglądu na stronie internetowej naszej parafii. Mamy wszyscy świadomość, że jest to duże wyzwanie finansowe rzędu 50 tys. zł. Trudno tak dużą sumę pieniędzy znaleźć. Myślę jednak, że każdy z nas chciałby aby znowu zabrzmiał głos organ tym bardziej, że mamy dobrego pana organistę. Po sfinansowaniu ogrodzenia gdzie wydatek był tak ogromny ufam, że i tym razem uda się nam to przedsięwzięcie zrealizować. Rada Parafialna doszła do wniosku, że tym razem będzie trzeba zaangażować finansowo wszystkich parafian. Dlatego proszę aby w najbliższym czasie życzliwie przyjąć osoby, które zbiorą po domach ofiary na ten cel. Mamy świadomość, ze nasza parafia liczebnie jest mniejsza a i nie wiem jak do tego problemu podejdą mieszkańcy Małej Żeleźnikowej. Dodam, że prace mogą trwać od trzech do czterech miesięcy a rozpoczną się w połowie tego tygodnia. Przy dobrym układzie myślę, że na pasterce będzie można już na organach zagrać lub niedługo potem.

28 -08 -2011

W naszej wspólnocie parafialnej witamy serdecznie ks. Łukasza Pawełka pochodzącego z Uszwi, który pierwsze kroki w kapłaństwie będzie stawiał w naszej parafii. Życzymy obfitości Bożej łaski pod skrzydłami patrona naszej parafii św. Michała Archanioła. Ufam, ze ks. Łukasz spotka się z życzliwym przyjęciem w naszej wspólnocie parafialnej. Przy okazji dziękuję młodzieży, która pomogła przenieść się ks. Przemysławowi do Brzeska oraz panom, którzy czynili przygotowanie mieszkania dla ks. Łukasza na plebani

19 -06 -2011

W ostatnią niedzielę na placu w Starym Sączu rodzina p. Cecylii i Józefa Pierzchała otrzymali z rąk Księdza Biskupa Wiktora Skworca nagrodę "Dei Regno Servire". Składamy z serca płynące gratulacje. Tę nagrodę we wrześniu ubiegłego roku jednogłośnie zaproponowała Rada Parafialna naszej parafii.
Uzasadnienie

29 -05 -2011

Dziś nasza parafia będzie przeżywać uroczystość prymicyjną ks. Maksymiliana Lelito na mszy o 11 . Po mszy prymicyjnej procesja i błogosławieństwo. Życzymy drogi księże obfitości Bożej łaski na drodze kapłańskiego życia.
Wywiad z ks. Maksymilianem